[ad_1]
Снимка: Tesla |
Tesla постигна предварително споразумение с управата на Шанхай за строеж на завод, който ще конкурира по мащаби на производството на американските мощности на компанията. Това е най-голямата стъпка, която Илон Мъск предприема в Азия, предава Bloomberg.
Производителят на електромобили планира да изгради предприятие с капацитет от 500 хил. автомобила годишно, за китайския пазар, посочват от компанията.
Tesla работи върху този проект вече повече от година на фона на усилията на американския президент Доналд Тръмп да задържи производството в рамките на САЩ.Компанията последва примера на Harley-Davidson за разширяване на производствената дейност извън САЩ, подчертавайки спешността, с която компаниите действат, за да избегнат евентуални щети от ескалиращото търговско напрежение.
Акциите на Tesla се повишиха в началото на новата сесия с 3.1 процента до 318.51 долара. [19659004] Tesla се стреми да разшири капацитета си и да достигне по-ефективно световните пазари. Сегашният завод за автомобили е ситуиран in Фремонт, Калифорния. Компанията също така разполага с голяма фабрика за акумулатори в съседния щат Невада. След като се насочва към Китай, най-големият пазар на електрически автомобили в света, Tesla планира края на 2018 г. да построи завод в Европа.
През първото полугодие в завода във Фремонт са произведени 88 хил., което съществено се разминава с предварително поставените цели, припомня още Bloomberg.
Преди една година от Tesla заявиха, че се работи съвместно с властите в Шанхай с цел проучване на местното производство. ОттогаваКитай заема все по-важно място в стратегията на компанията: миналата седмица, в отговор на наложените от САЩ мита, Пекин увеличи вносното мито върху автомобилите, произведени в САЩ, до 40% което накара Tesla да повиши цените на произведените електромобили [19659004] Заводът в Китай също намалява и разходите за доставка и потенциално прави ресурсните компоненти още по-икономични.
Компанията е увеличила продажбите на седани от и кросоувъри Model S Model X в Китай с до 30 хил.долара, след като Пекин наложи допълнителни мита върху американските ав омобили, като по този начин автомобилите на компанията стават по-малко достъпни за голяма част от китайските потребители.
През изминалия ноември Мъск заяви, че компанията е на около три години от стартирането на производството в най-големия автомобилен пазар в света. Планирано е заводът да произвежда по няколкостотин хиляди автомобила годишно за купувачи от Китай и други части на Азия, припомня Bloomberg.
Китай предлага големи възможности за растеж на Tesla и нейните конкуренти от BMW и Daimler AG, които се борят за надмощие в бързо развиващия се пазар на електромобилите. Именно този пазар през миналата година достигна производствени резултати в размер на 777 хил. автомобила и вероятно ще достигне 1 милион през настоящата, споделят от Китайската асоциация на автомобилните производители. [19659004] През изминалата година Tesla продадоха 14,779 автомобила на китайския пазар, по данни на LMC Automotive. Това поставя компанията на 10-о място в бранша. [19659004] Укрепването на производството е от решаващо значение за автомобилния производител, за да е способен да се поддържа финансово, докато се преследва идеята на Мъск за глобален преход към транспорт, базиран изцяло на електроенергия .
Tesla е произвела 5031 броя от Model 3 през последната седмица на второто тримесечие в завода във Фремонт, постигайки целта, която Илон Мъск определи като решаваща за генериране на печалба. [19659017]! function (f, b, e, v, n, t, s) {if (f.fbq) return; n = f.fbq = function () {n.callMethod?
n.callMethod.apply (n arguments): n.queue.push (arguments)}; if f._fbq = n; (f._fbq!)
n.push = n; n.loaded = 0;! n.version = '2.0'; n.queue = []; t = b.createElement (e); t.async! = 0;
t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) [0]; s.parentNode.insertBefore (t, s)} (window,
document 'script', 'https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js');
fbq ('init', '883979405070639'); // Insert your pixel ID here.
fbq ('track', 'PageView');
[ad_2]
Source link