Sparta Praga, victoria in primul meci din noul sezon

[ad_1]

• Digi Sport Special (19:50): Vali Moraru şi invitaţii săi – Ianis Zicu, Narcis Răducan şi Dinu Gheorghe – Analizează meciul Viitorul – Dunărea şi dau toate detaliile saint of Dinamo – Voluntari

• Tenis WTA, BRD Bucharest Open: finala simplu: P. Martic – A. Sevastova (17:00, Digi Sport 2)

Sparta Praga echipa românilor din Cehia, started at the beginning of the second year, won 2-0 in the first place of the FC Opava . Cu Niţă Florin (31 de ani), Nicuşor Stanciu (25 de ani) şi cu Alexandru Chipciu (29 of ani), integralişti, dar cu Bogdan Vătăjelu (25 de ani), neinclus a lot, elevii him Pavel Hapal (28 de ani) to the reuşit să se impună abia spre final, dar scorul final puta fi mai mare. [19659004] Nicuşor Stanciu a purtat banderola de căpitan şi a fost aproape of a super-gol în minutul 74, dar şutul său a lovit bara transversală. Kanga şi Svozil to the marcol golurile partidei în minutele 73 şi 84.

Chipciu puta provocated a penalty în partea secundă, dar referee a urmărit faza pe reluările VAR (cehii to the implentat already acest sistem) şi deci păănă la urmă că nu se impune lovitură of the 11 metri.

Pentru Chipciu, fotbalistul român reprezentat de Becali Sport, care nay mai încadra în sistemul folosit de antrenorul him Anderlecht, is a step in the footsteps of aparenţă. Pentru el este la fel de bine financiar, 650,000 euro sezon, şi are şanse mult mai multe de a juca şi de a reveni astfel the forma avută în primul sezon la Bruxelles. (19659004) In addition, all of this will be done in the future.

In addition, this will be the case for the rest of the country, the circulation of which will be finalized. Şi faţă de dou dou dou dou ţ care care le And And And And And And [[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[