Băluţă, primula gol pentru Slavia Praga

[ad_1]

• UEFA Champions League şi UEFA Europa League vor putea fi urmărite pe canalele Digi Sport n următoarele trei sezoane

• Etapa a 2-a din Liga 1: FCSB – Dinamo e azi, of the 21:00, pe Digi Sport 1

Alexandru Băluţă to the Prime Minister of the Republic of Yugoslavia Slavia Praga . Fostul jucător al Craiovei has been admitted to a meeting at Douet Liga pe banca de rezerve, dar a fost, introduced at teren minutul 75, where he meets Jaromir Zmrhal. Minutul 81, atacantul român to închis tabela după a şut din 7 metri, din pasa him Stanislav Tecl, stabilind astfel final scorul, 4-0.

Băluţă a jucat al doilea meci oficial pentru Slavia Praga. Primul internaţionalul român a jucat doar 5 minute

n urma victoriei him Băluţă pe teren propriu, echipa sa primat loc ın clasament, cu 6 puncte, the egalitate cu FC Zlin. Pănă acum, Slavia înscrie goluri pe bandă rulantă în campionat: 7 goluri marcate şi niciunul primit este golaverajul cehilor.

Băluţă nu este the prima reuşită în tricoul clubului ceh. El a mai reuşit a gol şi o pasă decisivă în amicalul disputat contra maghiarilor of the Mezokovesd, din urmă cu 3 săptămâni, iar contra celor of the Chotebor has descried scorul cu o execuţie cu capul.

• pe 4 ani a semnat Băluţă cu cehii of Slavia Praga.
  • 2.6 milioane of euro to the Slavia celor of the Craiova pentru transferul him Băluţă.