CUPA MONDIALĂ 2018. It's not coming home. Anglia a păcălit fotbalul şi a fost pedepsită de Croaţia – Portal MyTex

[ad_1]

•  Come on!  Nu-mi place! 0
 Lucrez ...

Lucrez ...

Ani 52 of the triumful of pe teren propriu, Anglia spera a world title, dar a renunţat să joace fotbal şi a fost pedepsită în semifinala disputată pe "Lujniki" din Moscova. Croaţia sa impus cu 2-1, după prelungiri şi his calificat în finala de duminică în care is going duela cu Franţa, în faţa căreia are de luat o revanşă după semifinala Mondialului din 1998.

Imobiliare.ro "title =" Imobiliare .ro "border =" 0

"It's coming home", a fost sloganul cu fide optimiştii fani britanici au înnebunit lumea, chiar dacă echipa lor nu arăta mare lucru. Englezii, care the final turneu at the jucat coute ceva doar cu Panama Tunisia Tunisia, the trecut cu noroc, the penalty-uri, Columbia şi apoi of Suedia, care nu a putut să the pună probleme.

A venit însă semifinala cu Croaţia, iar ulciorul nue mai mai şi a treia oară la apă. Englezii to avut an excellent start, iar Trippier has desiccated scorul minutul 5, cnd a transform perfect o lovitură libera. In advance of the table, britanicii at the preferat să păcălească fotbalul. Echipa him Southgate a craput că poate "închide" a meci care mai avea 85 de minute şi nu a mai căutat să joace fotbal. In May he decided to appoint him Kane, a bloc of Subasic, who was in a position of unanimity, and who was not able to contabilize himself, and who had been sent on a semiannual warrant. Croaţii nu s-to the panicat şi to fost echipa pozitivă, chiar dacă în prima repriză naked to ava ocazii important. După pauză, lucrurile s-in schimbat, iar Modric & Co. in pesat în căutarea egalării. Eforturile lor at the fest răsplătite în minutul 68, Cousin Perisic has egalat din centrarea him Vrsaljko. Acelaşi Perisic puté rezolva meciul după alte patru minute, dar a trimis în bară din interiorul careului. Pickford has şutul blocat him Mandzukic din minutul 83, astfel că meciul a intrat în prelungiri. Vrsaljko fost omul primei reprize din extra time, fundaşul of the Altetico Madrid reuşind să respingă de pe linia porţii mingea trimis cu capul de Stones. Pickford avowed himself to the intervention of his own Mandzukic, chiar saint of ultima pauza. Minutul 109, Croaţia a dat lovitura. Perisic a trimis cu capul în careu, Stones şi Maguire au părut hipnotizaţi, Mandzukic a scăpat din marcaj şi lnvins pe Pickford.

Astfel, Croaţia sa impus meritat în duelul cu Anglia şi va rămâne la Moscova pentru finala cu Franţa, programată tot pe "Lujniki", duminică of the ora 18.00.

"E greu, suntem sfâşiaţi. Am muncit enorm să ajungem aici şi nu am reuşit să ne impunem. Fanii at the fest minunaţi, do not pare atat rău şi pentru ei. A fost o partidă grea, echilibrată, oricine putea să câştige. Sunt convins că puteam să facem mai bine, dar am dat tot this am avut pe teren. A fost o aventură fantastică, am ajuns cate de departe am putut, trebuie să învăţăm din această experienţă. The 1-0 am had couteva ocazii, trebuia să the fi fructificate. Husband, sunt diferenţe foarte mici, astfel că trebuie să fructifici orice oportunitate. Dar şi Croaţia a jucat bine, îi felicităm pentru calificare. A fost superb să ajungem pas nă aici, rămânem cu regretul că nu am mers în finală. Şi asta doare tare. Trebuie să ne resetăm şi să ne ridicăm, pentru a ne lua revanşa plague doi ani, the Euro ", said Harry Kane