This jucător has ajuns în Liga 1! Fostul coleg al lui Zlatan şi Cavani făcut spectacular la debutul în România

[ad_1]

• UEFA Champions League şi UEFA Europa League vor putea fi urmărite pe canalele Digi Sport n următoarele trei sezoane

• Etapa a 2-a din Liga 1: FCSB – Dinamo e duminică, from the 21:00, pe Digi Sport 1

VIDEO Botoşani – Hermannstadt 2-0 | Hervin Ongenda for a minute number of minute 20 pentru a demonstra că este a fotbalist de clasă şi care poate juca a rol extrem of important în eşalonul de elită al României.

Ajuns în Liga 1 the doar 23 of ani, după it crescut the PSG şi has jucat şi the echipa mare parizienilor, alături of Ibrahimovic, Cavani, Lavezzi, Pastore sau Lucas Moura , Ongenda a impresionat încă de la debutul în Liga 1, the o săptămână de cand his transferat FC Botoşani.

Intrat în minutul 70, locul him Lorand Fulop, francezul his remarket cu a serviciu ireproşabil. In this respect, the following may be considered: "the best of the best" colegilor şi doar portarul advers sau imprecizia him Mihai Roman II făcut ca scorul să rămănă 2-0.

Prima dată, în minutul 83, the lăsat eg Chitoşcă singur cu portarul, cu o pasă printre picioarele căpitanului advers, dar şutul mijlocaşului botoşănenilor a fost apărat de portarul Căbuz.

Apoi, în al doilea minut de prelungiri, văzut pe Roman II demarcat în mijlocul careului şi ia centrat perfect , dar mingea trimisă de atacant cu latul his plague poartă.

VIDEO Pasa him Ongenda the ocazia him Chitoşcă

VIDEO Pasa him Ongenda the ocazia him Roman II

Citeşte şi :

VIDEO "Îl vând în Anglia pe 3-4 euro milioane! N-are Steaua bani of el! "Super-afacerea gândită de Botoşani

EXCLUSIVE" Nu prea e sănătos the cape! 🙂 Aşa sunt geniile ". Atacantul despre care se spune că va revoluţiona Liga 1