Video | Ana Bogdan – Ekaterina Makarova, Prime Minister of Washington

[ad_1]

• UEFA Champions League şi UEFA Europa League vor puta fi urmărite pe canalele Digi Sport n următoarele trei sezoane

• Fotbal, UEFA Champions League, turul 2 preliminar, retur: Malmo – CFR Cluj (miercuri, 20:15, Digi Sport 1)

Ana Bogdan ainvins-o eg Ekaterina Makarova şi a ajuns în turul secund from Washington. The primum meci pe hard din această vară, românca a avut do de două seturi pentru a obţine calificarea.

Ana Bogdan este în turul al doilea la Washington după victoria în faţa campioanei in title, Ekaterina Makarova . The primul meci direct cu rusoaica de pe locul 30 world, jucătoarea de 25 de ani a făcut a prim set foarte bun, care sa decis în tie-break.

Nici ploaia na reuşit so scoată pe româncă din ritm, meciul fiind oprit plague 20 of a minute. Bogdan şi-a auction tie-break-ul cu 7-2.

Makarova a fost dominată şi în setul secund. Românca was one of the accidentaries, who was in charge of this service, and who was in a position of contempt imediat. După 7-6, 6-3 cu Makarova, Bogdan va juca tot împotriva a sporty din Rusia, Svetlana Kuzneţova .

UPDATE 23:16 – FINAL OF MECI. Ana Bogdan – Ekaterina Makarova 7-6, 6-3. Românca nu i-a dat nicio şansă rusoaicei ultimul game. Meciul has a duration of 33 minutes. Ana Bogdan goes to the plague o altă rusoaică, Svetlana Kuznetsova

UPDATE 23:11 – Ana Bogdan – Ekaterina Makarona 7-6, 5-3. Ana cştigă pe serviciul adversarei şi face 5-3. Românca se pregăteşte să servească pentru caştigarea meciului

UPDATE 22:39 – Ana Bogdan – Ekaterina Makarona 7-6. Ana îşi adjudecă primul set, după this profită of o dublă greşeală a rusoaicei, care a luat doar două puncte în acest tie-break

UPDATE 22: 35- Ana Bogdan – Ekaterina Makarona 6-6. Meciul met again

UPDATE 22:12 – Ana Bogdan – Ekaterina Makarona 6-6. The 4-1 pentru Ana în tie break, meciul este lnterupt dau cauza ploii.

UPDATE 22:07 – Ana Bogdan – Ekaterina Makarona 6-6. Ana îşi face serviciul şi duce meciul în tie-break

UPDATE 21:55 Ana Bogdan – Ekaterina Makarona 4-5. După Ana Ana was conductive to 3-1, Makarova had a re-break, iar acum a preluat conducerea. Ana serveiste pentru a egala

UPDATE 21:45 Ana Bogdan – Ekaterina Makarona 2-0 . Ana începe bine şi profită de greşelile rusoaicei, făcând break-ul în primul gale, iar apoi câştigând şi game-ul 2.

După eliminarea din primul tur în turneul WTA de Bucureşti, Ana Bogdan joacă the Washington acolo unde o are i n faţă pe Ekaterina Makarova locuri diferenţă world clasamentul, Ana fiind pe locul 87 a timp this rusoaica e pe 30 . Totodată, Makarova is in favor of a turneului american. Dacă va trece of Makarova, Ana va întâlni în optimi o altă rusoaică, Svetlana Kuzneţova

Turneul american, cu premii valoare of 250,000 dolari, was disputed on 30 iuli 5 august şi transmitted EXCLUSIVITATE the Digi Sport.