VIDEO Rudar Velenje – FCSB 0-2. Ratări uriaşe ale him Florin Tănase

[ad_1]

• UEFA Champions League şi UEFA Europa League vor putea fi urmărite pe canalele Digi Sport n următoarele trei sezoane

• Etapa a 2-a din Liga 1: FCSB – Dinamo e duminică, from the 21:00, pe Digi Sport 1

VIDEO Rudar Velenje – FCSB 0-2 | Vicecampioana României este aproape calificată în turul 3 preliminar al Europa League după victoria din Slovenia, una mai mai, fără ratările uriaşe ale him Florin Tănase .

"Pedepsit "pentru prestaţia slabă din meciul de campionat cu Astra Giurgiu cu statusul de rezervă the primul joc european al sezonului, decarul echipei him Nicolae Dică has intrat la pauză, în locul him Harlem Gnohere, dezamăgitor, first minute 45.

Fostul jucător of the Viitorul intrat bine în meci, a fost implicat în joc, took care of the archate că se înţelege de minune cu Dennis Man însă nu a reuşit să marcheze, deşi oportunităţile să o facă nu i-at the lipsit. Mai mult decât atat, din cauza him, him Filipe Teixeira i-a fost anulat a gol, the scorul of 1-0.

Faza respectivă s-a petrecut după o oră de joc. Romario Benzar has a central position in the field of medicine, care, care, care, care, care, care, care, care, care, care, and care. at marcat din apropiere. Golul nu a fost, însă, acordat, spre dezamăgirea lusitanului de 37 de ani

După 10 minutes, FCSB has built a new fruition for a meciului cu Rudar. Balonul a circulat perfect pe traseul Romario Benzar-Dennis Man-Florin Tănase, dar şutul din prima ul ultimului a fost respins de portarul gazdelor. A minute may be tried, a photo of 23 of ani a trimis a bara transversală, cu o execuţie dificilă.

Teixeira a făcut în cele din urmă 2-0, apoi, the scurt timp, Florin Tănase a irosit cea mai bună şansă a him. Scăpat singur cu portarul, atacantul roş-albaştrilor nu a făut să-l învingă pe portarul slovenilor. Final Pe, nu a reuşit să reia în poartă o centrare ideală trimisă pe linia de 6 metri de Jakolis.

Deşi a ratat incredibilit în cel puţin două momente, Florin Tănase has schimbat în bine jocul echipei him Nicolae Dică. Prima repriză, except for the first minute, FCSB nu a existat practic în atac, însă intrarea decarului roş-albastru a adus o creştere evidentă în ofensivă.

" Păcat că Tănase nu fructifică. E pozitiv că ajunge în situaţii de A moment of pestilence Care trebuie să treacă Când eşti căpitan şi eşti 10 şi te trezeşti pe bancă, îţi scade din încredere ", at l'cercat o explicaţie fostul internaţional mare Ilie Dumitrescu.