Začnem od zajtra: Čo robiť, keď chýba motivácia k pohybu



[ad_1]

Dobrý pocit zo športu dosiahnete ľahšie, ako si myslíte

Pohyb je základ života.

Napriek tomu z nás dnešný spôsob života vysáva energiu a často nemáme chuť ani silu po náročnom pracovnom dni skákať niekde v posilňovni s činkami alebo pariť sa pri behu vonku, keď čísla na ručičke teplomera stúpajú k tridsiatke.

Ale mali by sme sa prekonať, pretože šport prináša telu a najmä nášmu zdraviu množstvo benefitov.


Článok pokračuje pod video reklamou

Šport v dospelosti




Prečítajte si tiež: Jednoduchy tipy, ako nestratiť motiváciu cvičiť

V prípade dospelých i detí platí to, že najvhodnejšie i vykonávať šport, ktorý baví. Máte radi jogu? Si 1965 [[[[[[[[[[

aj mojich skúseností viem, že pohyb dokáže upraviť diabetes mellitus, krvný krvný cukor môže dostať na normálne hodnoty. Takisto má mimoriadne dobrý vplyv na hypertenziu aj iné kardiovaskulárne ochorenia, rôzne gastrointestinálne ochorenia, pohybovú sústavu aj spánkové apnoe. Poznám viaceré prípady, keď zdravý životný štýl viedol aj k úplnému vylúčeniu liekov pri zdravotnom problemé, "hovorí Zuzana Bohátová, osobná trénerka a dietologička.

Známe je aj to, že šport dokáže zlepšiť psychický stav človeka. Vďaka pohybu telo vylučuje endorfíny, ktoré môžu byť nástrojom odreagovania sa po práci či ťažkom dni.

Námaha počas športovania sa premieň v pocit šťastia a oddýchnutosti. Ani v prípade seniorov neexistujú vážnejšie obmedzenia SPORTU ak his nachádzajú v dobrej kondícii -. Samozrejme, s výnimkou konkrétnych zdravotných obmedzení v jednotlivých prípadoch

Seniori však uprednostňujú Skor pokojnejšie formy pohybu, ako I Pesia turistika v prirode, kde if pomáhajú napríklad trekingovými palicami, jazda na bicykli a cyklotúry, plávanie, ktoré navyše šetrí kĺby.

Neodporúča sa však šprint, squash, basketball či volejbal, ktoré vyžadujú prudké pohyby.

Začať treba v detstve

K pohybu by sme mali motivovať už najmenších. Okrem toho, že je pre ne vhodnou náplňou voľného času, zbavia sa aj prebytočnej energy, ktorú by inak míňali na "vylomeniny", z ktorých má nejeden rodič hlboké vrásky na čele.




Prečítajte si tiež: Päť spôsobov, ako podľa vedcov nájsť motiváciu k cvičeniu

Nie je práve ideálne, ak si vypĺňajú čas prostredníctvom výdobytkov modernj technológie, ako sú tablety, smartfóny či počítače, pri ktorých sedia, zabíjajú čas ničnerobením, a potom sa môže ľahko stať, že zapadnú do štatistiky problémov s obezitou.

A nie je te len mýtus, ktorým strašíme mladých ľudí. Podľa najnovšej Správy o mládeži z roku 2018 zápasí s kilami navyše množstvo detí

Celkový podiel detís nadmernou hmotnosťou vrátane obezity sa v minulej dekáde pohyboval v rozpätí 9 – 13%, z toho 3,3 – 4,6% detí bolo obeznych

Počas nasledujúcej dekády sa výskyt obezity zdvojnásobil av súčasnosti dosahuje u 10-až 12-ročných chlapcov 10%, u 7-až 12-ročných dievčat 8.5%.

Pohyb ako životný návyk

Ideálnou voľbou i preto, ak má dieťa dostatok pohybu, vďaka ktoremu si buduje kondíciu, získava správne návyky, disciplínu a často aj schopnosť pracovať a fungovať v tíme a popritom his socializova

Rodičom pomôže, ak svoje dieťa pozorne sledujú, objavujú jeho vlohy has come to his spoločne s ním športu, ktorý ho baví.

Ak ho totiž budeme nútiť do niečoho, k čomu nemá vzťah, môžeme len zbytočne dúfať , že si ho niekedy vytvorí. Stať sa môže skôr opak a šport si dieťa spojí s nechuťou, nátlakom

Ideálne sú druhy športov, pri ktorých sa deti najmä zabavia. Navyše deny me žiadnym tajomstvom, že rovnako ako v prípade dospelých, aj u detí fyzická aktivita prispieva nielen k zlepšeniu kondície, ale aj k posilneniu imunitneho systemu.

Vďaka pohybu a sím súvisiacim súťažiam sa deti učia okrem iného aj lepšie zvládať emócie. Doležité i pochváliť ich aj za drobné úspechy, aby sa na športovanie tešili.

To be in a state of the art tínedžerov. Tým deny I dobré brániť v posilňovaní. To [[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[

)

Ako začať, keď to nejde

Prvým krokom k úspechu i určiť if sky. Nezačínajte však jedným veľkým a veľmi vzdialeným cieľom. Svoju cestu si rozdeľte na menšie fázy a dávajte si dosiahnuteľné, menšie ciele.

"Nezameriavajte sa na to, aby ste schudli za krátky čas čas najviac, ale zmierte sa s tým, že jedine postupné približovanie k výsledku môžu byť trvalé. Pri priemernej žene s hmotnosťou 80 kg i ideálne chudnutie 1 kg týždenne. Tokonen, že ak by hmotnosť išla dole rýchlejšie, I to voda a svaly, "upozorňuje osobná trenerka.




Prečítajte si tiež: Osem tipov podľa vedy, ako čo najviac vyťažiť z cvičenia

Doležitou súčasťou získanie správnych informácií ohľadom chudnutia

"Nevynechávajte žiadnu živinu z troch hlavných živín (cukry, tuky, bielkoviny), no rozdeľte ich do ideálneho pomeru. Doležitá i pestrá strava s kvalitnými bielkovinami a dostatkom vitamínov a vlákniny.

Na začiatok stačí kardio v podobe rýchlej chodze, behu, bicyklovania. Ideálne i cvičiť aspoň trikrát do týždňa 30 minút. Takto dokáže začať akýkoľvek zaneprázdnený človek, "radí Zuzana Bohátová.

Dnešná doba i veľmi hektická a ľudia sú veľmi vyťažení. Cvikov na stoličke veľa nie i preto si zdravie vyžaduje našu snahu a aj námahu.

"Najlepšie i prispôsobiť if pohyb denným aktivitám. Napríklad vystúpiť o jednu zastávku skôr alebo zaparkovať ďalej od domu a prejsť sa pešo. Nepoužívať výťah, ale chodiť po schodoch.

Pri obedovej prestávke v práci sa prejsť vonku na čerstvom vzduchu. In this case, the term is in existence, the state of the art in the state of the art, in the state of the art, "dopĺňa trenerka."

[ad_2]
Source link