[ad_1]
Китайската служба за храните и лекарствата (China Food and Drug Administration) обяви, че е спряла производството на ваксини срещу бяс на голяма компания -. Чанчун Чаншън (Changchun Changsheng), след като при инспекция са открити фалшифицирани данни и други проблеми
Фирмата е "прекрачила червената линия на етиката", каза Ли Къцян [1945] 9003]. Той оповести създаването на правителствена комисия за разследване, която да извади на бял свят практиките на целия сектор.
Масови арести в Китай заради незаконна търговия с ваксини
"Няма значение кои са замесените компании или хора, те ще подлежат на тежки санкции и ние ще покажем нулева толерантност "заявява Ли Къцян в комюнике, публикувано снощи на сайта на правителството.
БГНЕС
Скандалът предизвика лавина от статии и коментари, които засилиха страха и гнева на обществото, което в по-голямата си част определя националната фармацевтична индустрия като слаба.
Акциите на основните китайски производители на ваксини се сринаха днес. На борсата в Шънчжън три от компаниите отчетоха максимално допустимия спад от 10 процента – Уолвакс биотекнолъджи (Walvax Biotechnology), Шънчжън кантай (Shenzhen Kangtai) и Чунцин Чжъфей (Chongqing Zhifei)
Компанията майка на Чанчун Чаншън която е в центъра на новия скандал, също отчете спад от 10 процента на котировките си. Тя е вторият най-голям производител на ваксини против бяс в Китай .
Регулаторният орган обяви, че инкриминираните дози не са напуснали завода на компанията. Медиите в страната обаче твърдят обратното и родители са обезпокоени от прилагането на ваксини, неотговарящи на стандартите, върху децата им.
Освен това северната провинция Хъбей съобщи днес, че 150,000 души са били ваксинирани срещу дифтерия, тетанус и коклюш с по-ниско качество ваксини, произведени от друга компания.
Всекидневникът "Глоубъл таймс" който е близък до властта, пита в редакционното си каре как заподозрените продукти са все още на пазара след толкова скандали.
"Хората не разбират защо властите не са спрел
Source link