[ad_1]
Susitikime Lietuvai atstovavęs finansų ministras Vilius Šapoka teigia, kad Lietuva siekia tapti Kinijos finansinių paslaugų vartais į Europą.
"Įsteigus fintech koordinavimo centrą, ne tik padidinsime Lietuvos, kaip fintech [19459005ŠaliesžinomumąpasaulyjeirsulauksimedaugiauinvesticijųbeinaujųdarbovietųTaippatsukursimegalimybėskeistisnaujausiomisžiniomisinovacijasbeiapiepriemonesužtikrinančiasfinansinįstabilumąKovasupinigųplovimuirterorizmofinansavimukibernetinįsaugumąbeivartotojųApsauga"-TeigėVŠapoka
Sprendimas buvo priimtas patvirtinus gairės bendradarbiavimui tarp Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalių.
"16 + 1" formato susitikime finansų ministras V.Šapoka kartu su Kinijos priemo bei Vidurio ir Rytų Europos šalių ministrais pirmininkais taip pat aptarė bendradarbiavimo transporto ir logistikos, pramonės ir aukštųjų technologijų, žemės ūkio, finansinių technologijų , turizmo, elektroninės prekybos ir investicijų srityse galimybes, Europos Sąjungos ir Kinijos ryšių plėtojimą
Be kita ko, renginio metu viešoji įstaiga "Versli Lietuva" pasirašė abipusio supratimo memorandumą su Kinijos banku "Bank of China" dėl verslo galimybių plėtros tarp Kinijos ir Lietuvos . Šalys galės efektyviau bendradarbiauti prekybos, paslaugų ir pramonės srityje, keistis tarpusavyje aktualia informacija, bendrai organizuoti verslo forumus ir verslas verslui (B2B) susitikimus tarp abiejų šalių atstovų, teigiama ministerijos pranešime.
"16 + 1" formatas buvo įsteigtas Kinijos iniciatyva 2012 I keep quiet. Jis skirtas plėtoti Kinijos bendradarbiavimą su Vidurio bei Rytų Europos šalimis. Šiuo formatu vyksta bendradarbiavimas transporto, investicijų, finansinių paslaugų, žemės ūkio, kultūros, švietimo, sveikatos apsaugos ir kitose srityse.
[ad_2]
Source link